Usuwanie Rys z Szyb

Usuwamy rysy poprzez polerowanie szyb sprzętem najwyższej jakości.

Usuwanie rys z szyb – tytułem wstępu

Rysy to najczęściej spotykane uszkodzenia szyb. Denerwują nas z różnych powodów i dlatego warto je usunąć. W sukurs przychodzi tu stosunkowo nowa usługa na rynku oferująca usuwanie rys z szyb. Naprawa taka jest znacznie tańsza od jej wymiany, więc sięga po nią coraz więcej osób.

Skąd się biorą rysy na szybie

Nie licząc szyb samochodowych najczęstszym powodem powstawania zarysowań jest nieumiejętne mycie szyb.

W ostatnich latach obserwujemy gwałtowny wzrost takich uszkodzeń i wszelkie próby ustalenia przyczyny, dlaczego teraz tak jest a kiedyś tak nie było, pozostają w sferze domysłów i spekulacji. Wniosek jest jeden – żeby naprawa szyb nie zrujnowała twojego portfela, musisz zrewidować dotychczasowe sposoby mycia i pielęgnacji szkła. Numer drugi na liście zajmuje celowy akt wandalizmu tzw. graffiti.

W przypadku szyb samochodowych liderem jest skrobaczka do lodu i wycieraczki do szyb. Reszta to typowe uszkodzenia od uderzeń tępych narzędzi i transportu.

Polerowanie szyb (naprawa) – jak to robimy?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że polerowanie szyb nie jest tym samym, co np. polerowanie stali, nawet tej twardej. Szkło jak wiadomo jest dużo twardsze. Twardszy jest tylko topaz, korund i diament, więc czynność ta jest długotrwała, wymagającą odpowiedniej wiedzy, środków i sprzętu polerskiego.

Usuwanie rys z szyby w przypadku rys włosowatych, wykonuje się poprzez samo polerowanie. Co innego przy rysach głębszych, w tym wypadku w pierwszej kolejności wykonujemy szlifowanie szkła i dopiero po tym polerujemy szybę tak, aby uzyskała stuprocentową przezierność.

W każdym wypadku naprawa szyby polega na „dokopaniu” się do dna rysy. Czynność ta wymaga umiejętnego rozprowadzania szlifu, żeby naprawa nie spowodowało zniekształcenia obrazu, czyli soczewki.

Wszelkie próby robienia tego na własną rękę mogą zakończyć się uszkodzeniem szyby.

Ile kosztuje polerowanie szyby

Do kreślenia ceny naprawy szyby potrzebne są następujące dane:

  1. Rodzaj szyby i zastosowanie? Czy jest to np. szkło hartowane, okno połaciowe, blat, szyba samochodowa, szyba fasadowa, itp.,
  2. Wymiary szyby i jaki jest obszar uszkodzenia,
  3. Rodzaj uszkodzenia i jego głębokość,
  4. Umiejscowienie szyby – czyli jak łatwo się do niej dostać.

To wszystko musimy wiedzieć, żeby prawidłowo wycenić naprawę. Żeby jednak dać Ci jakiś obraz posłużę się konkretnym przykładem.

Polerowanie Szyb – Wycena (przykład)

Pakiet szybowy 4/16/4 1m2, czyli najzwyklejszy zestaw szybowy w budownictwie mieszkaniowym. Uszkodzenie to rysa włosowata (jak to poznać opisałem poniżej oraz tu) o długości ok 10 cm na środku szyby.

Naprawa wyniesie w tym wypadku ok. 50,- pln a jeżeli obok jest jeszcze jedna szyba z takim samym uszkodzeniem, to razem naprawa obu szyb wyniesie już tylko 70,- pln. Rachunek jest prosty, bo koszt wymiany jest w najlepszym wypadku dwa razy większy.

Co innego, gdy uszkodzenie jest głębokie. Wtedy trzeba uważać, bo naprawa przy taniej szybie może przekroczyć jej wartość i korzystniej będzie ją wymienić.

 I tu bardzo ważne – za każdym razem, gdy zachodzi możliwość, że regeneracja szyby może być droższa niż jej wymiana możesz mieć pewność, że poinformujemy Cię o tym i zdecydujesz sam czy mamy szybę naprawić czy chcesz ją wymienić.

W przypadku uszkodzeń głębszych lub rozleglejszych koszt naprawy rozpoczyna się od 70,- złotych. Dla przykładu usunięcie uszkodzenia z fot.3 kosztuje ok. 100,- pln, trzeba więc wziąć pod uwagę końcowy rachunek ekonomiczny.

 

 Ale!

Pamiętaj, że każda wycena jest darmowa. Wystarczy wypełnić zgłoszenie lub zadzwonić pod numer 508-111-211

Najczęściej wykonujemy usługę „polerowanie szyb” w miastach: Warszawa, Poznań, Łódź i Gdynia. Jesteśmy jednak mobilni i działamy na terytorium całej Polski.

 Co to znaczy że rysa jest włosowata, zwykła, a co to jest rysa głęboka?

Same rysy dzielimy wg ich głębokości na:

  • rysy włosowate (fot. 1),
  • rysy zwykłe (fot. 2),
  • rysy głębokie lub rysy głębokie z odpryskami (fot.3).

W celu weryfikacji uszkodzenia możesz przeprowadzić prosty „test paznokcia”.

Dzięki niemu ocenisz, która rysa jest rysą włosowatą a która jest rysą zwykłą czy rysą głęboką. Przesuwając w poprzek uszkodzenia sprawdź czy paznokieć zahacza o rysę. Jeżeli nie zahacza lub to zahaczanie wyczuwasz w minimalnym stopniu, to jest to rysa włosowata. Jeśli paznokieć wyczuwa rysę jednak nie „wpada” (nie zostaje w rysie) – masz do czynienia z rysą zwykłą.

Rysa głęboka to rysa, gdzie paznokieć wyraźnie jest zatrzymywany w szczelince rysy. Takie rysy występują często z postrzępionymi krawędziami a nawet z małymi odpryskami. I jeszcze jedna ważna uwaga. Nawet gdy rysa w 99% jest rysą włosowatą a w 1% jest głębsza, to żeby usunąć wszystko brany pod uwagę jest właśnie ten 1% odcinek.

Więcej przykładów na stronie: przykłady rys na szybach.

Kontakt

Znajdź nas pod poniższym adresem lub skontaktuj się z nami przez telefon oraz e-mail.

ul. Kapitańska 10/6, Gdynia 81-331

+48 508 111 211

biuro@clearview.pl

Skontaktuj się z Nami

Nowe pole