Usuwanie Popaleń z szyb

Usuwanie popaleń z szyb – sposoby naprawy, koszty, co można zrobić samemu.

Rodzaje uszkodzeń szyb i sposoby ich naprawy

Popalenia szyb zalicza się do bardzo poważnych uszkodzeń szkła. Najczęściej spotkać je można w budownictwie i przemyśle stoczniowym. W większości przypadków są dwa powody powstawania tych uszkodzeń.

Pierwszy – oddziaływanie wysokiej temperatury iskier powstających przy cięciu lub szlifowaniu szlifierkami w okolicy szyby (fot.1). Na powierzchni szyby powstają wtedy ciemne punkciki – jest to zgorzel po wytopionym szkle. Pod tym zgorzelem w zależności od czasu oddziaływania wysokiej temperatury na szkło, powstaje lej, którego ogon biegnie do wewnątrz szyby.

Naprawa takich popaleń polega na dostaniu się do dna tego leja. Głębokość leja może wynosić nawet 1mm a bywa, że są i głębsze. Aby tego dokonać trzeba zeszlifować odpowiednią grubość szyby na odpowiednio dużym obszarze z zachowaniem takich technik, żeby szyba nie zniekształcała obrazu po jej naprawie. Po zeszlifowaniu uszkodzenia, dla uzyskania przezierności trzeba szybę wypolerować.

Drugi powód popaleń to kontakt szyby z odpryskami od spawania (fot.2). Na skutek oddziaływania bardzo wysokich temperatur na szybie powstaje znaczny ubytek i/lub wytrąca się gaz formujący wewnątrz gazowy pęcherz. Niestety większość takich uszkodzeń nie nadaje się do naprawy i szybę trzeba wymienić.

Koszty naprawy popaleń szyb

Naprawy popaleń szyb są bardzo pracochłonne, więc nie opłaca się ich usuwać z szyb tanich i łatwych do wymiany, gdyż koszt takiej naprawy nierzadko przekracza 500,-pln. Przypominam o możliwości bezpłatnej wyceny naprawy.
Uwaga! Osoby niemające doświadczenia w polerowaniu szyb nie mają szans na prawidłową naprawę takich uszkodzeń.

 

Coś ekstra.

A teraz coś ekstra dla desperatów. Jest sposób na drobną poprawę wyglądu popaleń, z którym każdy powinien sobie poradzić. Trzeba delikatnie ( żeby przy okazji nie porysować szyby ) ostrym nożykiem spróbować zeskrobać ciemne zgorzele. W większości wypadków udaje się to zrobić. Pod spodem ukażą się jasne matowe punkciki, które co prawda też widać, ale nieznacznie poprawi to wygląd uszkodzeń.

Kontakt

Znajdź nas pod poniższym adresem lub skontaktuj się z nami przez telefon oraz e-mail.

ul. Kapitańska 10/6, Gdynia 81-331

+48 508 111 211

biuro@clearview.pl

Skontaktuj się z Nami

Nowe pole