Technologia polerowania szyb

Technologia polerowania szyb – czyli jak to robimy w Clear View

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że polerowanie szyb nie jest tym samym, co np. polerowanie stali, nawet tej twardej. Szkło, jak wiadomo jest dużo twardsze. Twardszy jest tylko topaz, korund i diament, tak więc polerowanie szkła jest długotrwałe, wymagające odpowiedniej wiedzy, środków i sprzętu polerskiego.

Polerowanie szkła za pomocą Polerki Novus

Polerowanie szkła za pomocą Polerki Novus

Polerowanie szyb wykonujemy polerkami Novus. Są one dużo szybsze od zwykłych polerek kątowych, posiadają stałą kontrolę docisku krążka polerskiego do szyby.

Na bieżąco chłodzą szybę, przez co nie ryzykujemy pęknięcia szyby, oraz dzięki pracy w osłonie nie powodują rozbryzgu materiału polerskiego. Wiele lat prowadziliśmy próby i doświadczenia z różnymi technologiami polerowania szyb, żeby w końcu bez cienia wątpliwości orzec, że jest to najefektywniejszy dostępny sposób na tego rodzaju naprawy.

Sprzęt ten pozwala na szybkie usunięcie rys włosowatych oraz dopolerowanie uszkodzeń głębszych, wstępnie przeszlifowanych.

Szlifowanie wstępne

Szlifowanie wstępne

Uszkodzenia głębsze, czyli popalenia, drobne odpryski, rysy zwykłe i rysy głębokie w pierwszej kolejności usuwamy zeszlifowując warstwę szkła tak, aby „dokopać” się do dna uszkodzenia. Czynność ta wymaga umiejętnego rozprowadzania szlifu, tak żeby naprawa nie spowodowało zniekształcenia obrazu, czyli soczewki.

Rodzaje uszkodzeń szyb - soczewka

Soczewka

Szlifowanie szyb ze względu na wydzielanie ciepła a przez to ryzyko uszkodzenia szyby, wymaga odpowiedniego wyczucia docisku szlifierki oraz żmudnej kontroli równomiernej obróbki powierzchni szyby. Ta umiejętność to klucz do prawidłowej naprawy szyby.

Dopiero po idealnym „zdjęciu” odpowiedniej warstwy szyby, polerujemy ją tak, aby uzyskała stuprocentową przezierność. Każdorazowo po zakończeniu naprawy specjalną lampą oświetlamy szybę pod odpowiednim kątem w celu weryfikacji czy nie pozostały na niej ślady po pracach polerskich.

Niedopolerowana szyba - pozostałości po konkurencji

Niedopolerowanie po szlifie

Taka kombinacja technik i doświadczenie w połączeniu z kontrolą jakości dopiero gwarantuje najwyższy poziom usług.

 

Kontakt

Znajdź nas pod poniższym adresem lub skontaktuj się z nami przez telefon oraz e-mail.

ul. Kapitańska 10/6, Gdynia 81-331

+48 508 111 211

biuro@clearview.pl

Skontaktuj się z Nami

Nowe pole