Polerowanie Szyb Okiennych

Naprawa szyb, polerowanie szyb okiennych.

Polerowanie szyb okiennych

Polerowanie szyb okiennych

Polerowanie szyb okiennych to flagowa usługa naszej firmy. W budownictwie uszkodzenia szkła to nieomalże codzienność a perspektywa wymiany każdej uszkodzonej szyby przyprawia o ból głowy niejednego budowlańca.

Tu z pomocą przychodzimy my pozwalając znacznie obniżyć koszt i ograniczyć czas usunięcia usterki. Naprawiamy prawie wszystkie rodzaje szyb spotykanych w budownictwie.

Kilka słów o naprawach szyb okiennych zespolonych

Polerowanie szyb okiennych – zespolonych w większości wypadków odbywa się na miejscu u klienta, bez wyjmowania pakietu z ramy. Jest to o tyle wygodne co bezpieczne. Jeżeli jednak uszkodzenie szyby jest blisko jej krawędzi i po zewnętrznej stronie, to w celu prawidłowej naprawy pakiet należy wyjąć z ramy.

W takim wypadku szyba naprawiana jest na specjalnym stojaku obok ramy okiennej i montowana na miejsce po jej naprawie. Wszystkie te czynności dokonujemy we własnym zakresie.

Szyby okienne – zespolone ze względu na ryzyko pęknięcia przy naprawie, najczęściej polerujemy polerkami podciśnieniowymi które utrzymują równomierny docisk krążka polerskiego i stałą temperaturę obrabianego szkła. Tym sposobem ryzyko uszkodzenia szyby obniżamy do 0,3% (około 3 szt. pęka na każde 1000 szt. szyb naprawionych), co obecnie jest najlepszym wynikiem wśród innych technologii.

Kolejnym atutem tego systemu jest brak zanieczyszczeń z rozbryzgu – inaczej – ta maszyna nie chlapie jak przy polerowaniu szlifierką lub szlifierko – polerką.

Najważniejszą zaletą systemu Novus jest bez wątpienia prędkość naprawy. Czas polerowania szyby przekłada się bezpośrednio na koszt naprawy, więc jest to bardzo ważne. Nie wystarczy jednak dysponować takim sprzętem żeby naprawiać szyby. Trzeba przejść wielomiesięczne przeszkolenie, które gwarantuje prawidłowe posługiwanie się tą polerką. Nasi pracownicy zostali właśnie tak przeszkoleni i w większości posiadają kilkuletni staż pracy i są mistrzami w swoim fachu. Więcej w zakładce Technologia napraw szyb.

 • Po naszych naprawach zachowują Państwo gwarancję producenta.
 • Naszym atutem jest możliwość sprostania dużym zleceniom w relatywnie krótkim czasie o czym niejednokrotnie przekonali się już nasi klienci potwierdzając to w referencjach.
 • Ze względu na specyfikę branży (terminy, odbiory, itp.), usługi staramy się wykonywać w możliwie najszybszym czasie.
 • Naprawiamy szyby: zwykłe, zespolone, klejone, hartowane, pół-hartowane, bezpieczne, antywłamaniowe, kuloodporne, przeciwwybuchowe, przeciwpożarowe oraz wiele innych.
 • Napraw dokonujemy z zachowaniem norm Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.
 • Zawsze posiadamy aktualne OC firmy.
 • Działamy na terenie miast: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Olsztyn, Elbląg oraz wiele innych. Prowadzimy również usługi poza granicami RP.

Galeria z polerowania szyb okiennych

Polerowanie Szyb okiennych – bezpłatna wycena

Wycena jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24 godzin w celu umówienia terminu oględzin i ew. naprawy uszkodzeń.

Szyby Budowlane – Najczęściej Zadawane Pytania

1. Na czym polega usuwanie uszkodzeń z szyb?

Usuwanie uszkodzeń z szyb to nic więcej jak zeszlifowanie takiej warstwy szyby, aby można było dostać się do samego dna uszkodzenia. Po takiej operacji na szybie w miejscu szlifu pozostaje mat, który polerujemy tak długo aż uzyskamy stuprocentową przezierność szyby.

W związku z licznymi zapytaniami informuję, że nie ma technologii, która uzupełnia rysy na szybie. Taka technologia ma zastosowanie wyłącznie do bardzo głębokich odprysków (oczek), gdzie specjalnym polimerem uzupełnia się ubytki.

Niestety polimer ten nie trzyma się płytszych uszkodzeń, więc znajduje on zastosowanie praktycznie wyłącznie przy naprawie odprysków na czołowych szybach samochodowych.

2. Czy po naprawie szyba wygląda jak nowa?

Tak, po naprawie szyba zachowuje swój pierwotny wygląd. Nasza naprawa nie pozostawia efektów ubocznych w postaci soczewek czy niedopolerowań (więcej na ten temat tu: link).

Najczęstszą obawą klientów jest możliwość wystąpienia po naprawie zakłóceń optyki szyby tzw. soczewek. Nasza firma wie jak naprawić szybę tak, żeby nie pozostawiać takich zniekształceń.

Oprócz tego każdorazowo w trakcie naprawy jak i po jej zakończeniu szyba jest prześwietlana silnym światłem co pozwala wyeliminować pozostawienie ewentualnych niedopolerowań.

3. Ile trwa naprawa?

Przy swobodnym dostępie do szyby naprawa prostych pojedynczych uszkodzeń trwa od 0,5 do 3 godzin. Naprawa 1m2 uszkodzeń rozległych w zależności od ich głębokości trwa od 3 do 6 godzin.

Jest to czas przeznaczony wyłącznie na bezpośrednią naprawę. Należy do tego doliczyć logistykę, przerwy pracownicze, itp.

4. Ile kosztuje naprawa?

Ze względu na pracochłonność podzieliliśmy cennik naprawy szyb na dwa rodzaje:

Naprawa zarysowań pojedynczych (do kilku uszkodzeń na szybie):
– Od 100,- do 350,- pln netto w zależności od umiejscowienia i głębokości, cena za jeden zespolony pakiet szybowy.

Naprawa zarysowań rozległych i popaleń:
– Od 350,- do 1000,- za 1m2 w zależności od stopnia trudności naprawy, przy czym za jednostkę miary przyjmuje się 0,5m2 a naprawa nie może być mniejsza niż 1m2. Powierzchnia uszkodzenia jest powiększona o margines naprawczy 30 cm po obwodzie uszkodzeń.

Do napraw w odległości pow. 50 km doliczamy koszt dojazdu.

Dokładny koszt naprawy podajemy po przesłaniu nam wypełnionego formularza. Proszę pamiętać, że tak czy inaczej w większości wypadków naprawa jest tańsza i często szybsza od wymiany.

Przy dużych zleceniach oferujemy rabaty.

5. Jakie są wymagania do prawidłowej naprawy?

 • Bezproblemowy dostęp do szyb. Pracownik musi mieć możliwość swobodnego poruszania się przy szybie,
 • Warunki atmosferyczne: bez opadów i porywistego wiatru, temperatura nie niższa niż -5°C,
 • W przypadku głębszych uszkodzeń przy krawędzi może wystąpić konieczność demontażu szyby,
 • Zasilanie 230V 16A, dostęp do wody i sanitariów.

6. Jakich uszkodzeń nie naprawiamy?

– pęknięć,
– głębokich odprysków,
– nie uzupełniamy uszczerbków i gazowych pęcherzyków.

7. Jakich szyb nie naprawiamy.

– Nie naprawiamy szyb z zewnętrznymi powłokami.

8 Gdzie wykonujemy usługę?

Na całym świecie. Preferujemy rynek UE pamiętając o kosztach dojazdu, pobytu i ew. ograniczeniach wizowych. Rozmawiamy w języku angielskim, rosyjskim no i oczywiście polskim.

Polerowanie Szyb okiennych – Referencje

Kontakt

Znajdź nas pod poniższym adresem lub skontaktuj się z nami przez telefon oraz e-mail.

ul. Kapitańska 10/6, Gdynia 81-331

+48 508 111 211

biuro@clearview.pl

Skontaktuj się z Nami

Nowe pole