Kilka słów o naprawach szyb okiennych zespolonych.

Polerowanie szyb okiennych – zespolonych w większości wypadków odbywa się na miejscu u klienta, bez wyjmowania pakietu z ramy. Jest to o tyle wygodne co bezpieczne. Jeżeli jednak uszkodzenie szyby jest blisko jej krawędzi i po zewnętrznej stronie, to w celu prawidłowej naprawy pakiet należy wyjąć z ramy.

W takim wypadku szyba naprawiana jest na specjalnym stojaku obok ramy okiennej i montowana na miejsce po jej naprawie. Wszystkie te czynności dokonujemy we własnym zakresie.

Szyby okienne – zespolone ze względu na ryzyko pęknięcia przy naprawie, najczęściej polerujemy polerkami podciśnieniowymi które utrzymują równomierny docisk krążka polerskiego i stałą temperaturę obrabianego szkła. Tym sposobem ryzyko uszkodzenia szyby obniżamy do 0,3% (około 3 szt. pęka na każde 1000 szt. szyb naprawionych), co obecnie jest najlepszym wynikiem wśród innych technologii.

Kolejnym atutem tego systemu jest brak zanieczyszczeń z rozbryzgu – inaczej – ta maszyna nie chlapie jak przy polerowaniu szlifierką lub szlifierko – polerką.

Najważniejszą zaletą systemu Novus jest bez wątpienia prędkość naprawy. Czas polerowania szyby przekłada się bezpośrednio na koszt naprawy, więc jest to bardzo ważne. Nie wystarczy jednak dysponować takim sprzętem żeby naprawiać szyby.

Trzeba przejść wielomiesięczne przeszkolenie, które gwarantuje prawidłowe posługiwanie się tą polerką. Nasi pracownicy zostali właśnie tak przeszkoleni i w więszości posiadają kilkuletni staż pracy i są mistrzami w swoim fachu.

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej o polerowaniu szyb okiennych.