Czyszczenie Szkła - Szyb & Kabiny Prysznicowej

Czyszczenie Szkła i Okien, a w szczególności Jak i czym wyczyścić kabinę prysznicową

Czyszczenie szyb

Choć ciężko w to niektórym uwierzyć, ale są takie zabrudzenia szyb, których nie usunie żadna firma sprzątająca ani żadne środki chemiczne i nie ważne czy jest to środek ogólnie dostępny na rynku, czy wysokospecjalistyczna chemia przemysłowa.

Zabrudzenia te są następstwem działania na szkło różnych zanieczyszczeń atmosferycznych, zabrudzeń budowlanych ściekających z elewacji, osadzania się różnych minerałów oraz tlenków (np. na kabinie prysznicowej). Takie osady można usunąć jedynie mechanicznie – jednym słowem trzeba je zetrzeć.

Zadanie to nie jest łatwe, bo po pierwsze osad sam w sobie jest bardzo twardy a po drugie bardzo mocno przywiera do szyby. Każda niefachowa próba usunięcia osadu kończy się fiaskiem oraz możliwością porysowania szyby.

Czy jednak, mimo wszystko, można spróbować „powalczyć” z tym we własnym zakresie?

To zależy do składu chemicznego osadu oraz długości oddziaływania go na szybę. Jeżeli osad jest świeży to jest szansa, że zetrzemy go stosując pastę polerską do lakierów samochodowych. Pasty polerskie do lakierów samochodowych mają różną granulację, czyli większe lub mniejsze właściwości ścierne, więc, żeby uniknąć porysowania szyby należy przeprowadzić testy rozpoczynając od możliwie jak „najdrobniejszej” pasty.

Po teście oprócz efektu usuwania osadu należy sprawdzić czy szyba nie matowieje od polerowania. Jeżeli osad pozostał a szyba nie zmatowiała można spróbować pastą polerską o wyższej granulacji. Sposób ten, jak już pisałem, jest skuteczny tylko przy świeżych nalotach. Przy twardszym osadzie polecam pasty polerskie do szkła, które można zakupić u nas w firmie.

UWAGA:
Niestety zastosowanie pasty polerskiej do szyb też nie daje stuprocentowej pewności, że osad ustąpi. Pokazałem to na filmie poniżej. W takich wypadkach pozostaje tylko skorzystanie z naszej oferty, do której zachęcam.

Nie tracąc czasu na próby oraz pieniędzy na różne pasty polerskie, pozbędziecie się Państwo problemu, mając gwarancję, że szyba po naprawie będzie wyglądała jak nowa. Dodatkowo oferujemy usługę zabezpieczenia szyby specjalnym impregnatem do szkła, który zapobiegnie w przyszłości podobnym problemom. Koszt tych usług zależy od wielkości i dostępu do obszaru osadu. Do tego należy doliczyć ew. impregnację szyby.

Podobnie wyglądającym uszkodzeniem jest korozja szkła. To dosyć rzadkie uszkodzenie powstające w wyniku oddziaływania na szybę kwasów lub zasad. Uszkodzenie wygląda podobnie do osadu, jednak jest to uszkodzona powierzchnia szyby. W tym wypadku pozostaje wyłącznie polerowanie szyby.

Koszt takiej naprawy zależny jest od głębokości wżeru oraz jego rozległości i umiejscowienia. Po polerowaniu szyby polecamy zabezpieczanie powierzchni impregnatem.

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Na początku filmu przedstawiamy domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej. Jeśli zastanawiasz się czym wyczyścić kabinę prysznicową, zdecydowanie polecamy użyć tradycyjną pastę polerską do szyb.

Zwykłe środki chemiczne nic tutaj nie wskórają. Niestety do tego, by całkowicie umyć kabinę prysznicową pasta polerska może nie wystarczyć. W tym filmiku spotkaliśmy się właśnie z takim przypadkiem. Zobacz, jak usunęliśmy osad.

Nalotu nie można było usunąć żadną chemią nawet tą „najcięższą”. Nalotu nie starła nawet nasza pasta do polerowania szyb. Ostatecznie jako jedyny zakład szklarski usunęliśmy osad a szyba wygląda jak nowa. Koszt naprawy wyniósł 250,- plus 50,- impregnacja szyby.

Kontakt

Znajdź nas pod poniższym adresem lub skontaktuj się z nami przez telefon oraz e-mail.

ul. Kapitańska 10/6, Gdynia 81-331

+48 508 111 211

biuro@clearview.pl

Skontaktuj się z Nami

Nowe pole